Přátelé a kamarádi ze Slovenska, dělejte prosím objednávky na geneze.sk. Děkujeme :)

V čem jezdím já?

21. 06. 2019 4409


Přátelé, kamarádi, velmi často a opakovaně odpovídám na otázky typu – na čem a v čem jezdím, a tak Vám to tady teď všechno napíšu.


Dejte si dobré kafe nebo čaj a můžete začít číst.


Na čem jezdím?


Za svoji jezdeckou kariéru jsem prošel několika vývojovými etapami a kotrmelci, tak snad pouhý výčet – začal jsem na Yamaze Drag Star 650, která mi, přesně, jak mi kamarádi předpovídali, začala být brzy malá a těsná a slabá…(zapomněl jsem se zmínit, že mám 130 kg a 192 cm)


Přešel jsem tedy na většího bráchu – Yamahu Drag Star 1100 Classic – skvělou, velkou, silnou, hlučnou a hodně načančanou motorku, na které jsem se předváděl jako páv..:-)


No a po pár letech přišel první zlom a já jsem zjistil, že mě cruiser už tolik nebere a kouzlo pro mě najednou mají nahaté motorky. A pořídil jsem si Yamahu XJR 1300, klasického, nádherného naháče s výfuky na obou stranách ;-).Na této motorce jsem si to fakt užíval. Miloval jsem, jak to do mě v každém okamžiku pere vítr, pral jsem se s ním a smál se při tom do přilby na celé kolo. Miloval jsem jízdu v dešti a stávalo se mi, že jsem byl v hezkém počasí doma a jakmile začalo pršet, seděl jsem na motorce vcukuletu (jsem asi divnej, že?).


S Yamahou jako král


Po nějaké době přišel další zvrat a objevil jsem kouzlo cestovních endur (XJR jsem prodal, trošku mě na něm bolela záda a hledal jsem více vzpřímený, ergonomický posez) a začal jsem hledat v tomto košíku. A našel jsem krásnou, majestátní, černou jak uhel, Hondu Varadero 1000.


A to Vám byla velká paráda, jezdit jako král, vzpřímený, s výhledem až přes hranice, s velikým krouťákem a skvělým Akrapovič zvukem ;-).


Co se jízdy týká, upřímně Vám musím říci, že pro mě bylo Varadero trošku svéhlavé a zdaleka ne vždy jsme měli na všechny věci stejný názor. Třeba v některých zatáčkách, utažených, ostrých, jsme se často nemohli shodnout kudy a jak rychle je projedeme…a parkování do garáže, mírně do kopce a pozpátku také nebylo nic, z čeho bych se radoval a těšil se na to, ale v zásadě jsem ji měl moc rád.No, ale na konci roku jsem se hluboce zamyslel, pohovořil s panímámou a dcerami, otravoval s prosbou o pomoc v rozhodování všechny mé kamarády (že Michale, Tome, Libore atd…) a rozhodnutí padlo – prodat Varadero a koupit cestovního krále – Yamahu FJR 1300, a na tom teď jezdím.


V čem jezdím?


Po velmi bohatých zkušenostech s různou výbavou, různé kvality a od různých výrobců jsem se dopracoval k poznání, že už jsem dost starej i zkušenej na to, abych se trápil v něčem, co mi nevyhovuje a neposkytuje mi dostatečnou ochranu a jízdní komfort.


A taky mě tyto získané zkušenosti stály dost peněz (ale to asi znáte všichni). Tak jsem si řekl, že ušetřím a koupím si konečně výbavu kvalitní, bezpečnou a pohodlnou. Nakonec, kdo z nás je tak bohatý, aby si pořád dokola kupoval levné věci, no ne?Jak se oblékám od hlavy až k patě


Takže – na hlavě nosím (jen na motorce, normálně ne) přilbu Schuberth C3 (pro mě jako majitele opravdu velké hlavy jasná volba a to, že je to současně skvělá vyklápěcí přilba, je další bonus). Nejvíce na ní oceňuji klid a ticho, když ji zaklapnu.


Na nohou mám boty Daytona Road Star – tady můžu zodpovědně prohlásit, že Gore-Texová membrána funguje i v průtrži mračen (ověřeno opakovaně ;-)) a dá se v nich nejen výborně jezdit, ale i dobře chodit po hradech a zámcích celý den. A můj vysoký nárt si v nich jenom lebedí.


Na rukou mívám rukavice Rukka Virium nebo letnější model Rukka Jupiter – sedí moc dobře, mám v nich dostatek citu na řízení motorky a Gore-Tex v nich funguje, jak má.


No, a oblečení, bundu a kalhoty mám Rukka Airman - Gore-Tex v dešti excelentní, a když vyndám GTX vložku je skvěle prodyšné i v 35 °C. Samozřejmě pokud jedete, ne na křižovatce…:-).


Za bezpečnější jízdu se vyplatí připlatit


Všem je jasné, že to nebylo levné, ale dnes, po letech zkušeností, Vám můžu naprosto zodpovědně říct, že na motorku, dle mého, patří co možná nejlepší a hlavně nejbezpečnější výbava, jakou si kdo může dovolit. Tož tak.


Kdybyste potřebovali pomoct nebo poradit s výběrem moto výbavy, neváhejte nám napsat nebo zavolat. Rádi Vám pomůžeme vybrat to pravé pro Vaše moto cestování.


© 2021 Geneze, spol. s r.o. | Tento eshop s radostí vytvořil: www.pavelbarot.com a rozhýbal www.cubesolutions.cz
Naše projekty: www.schuberth.cz | www.josef-seibel.cz | www.westernova-obuv.cz