Vybavte se do sychrava a užijte si podzim na motorce naplno!

28. 09. 2019 3047


Přátelé, kamarádi, blíží se podzim a ten s sebou přináší nejisté počasí. Když jedete na motorce, tak se snadno stane, že ráno vyjedete z domova za slunce a během pár kilometrů teplota spadne o deset stupňů, začne pršet, foukat vítr a všechno je jinak.

Povím vám naši zkušenost, jak se do tohoto podzimního počasí obléct a co si vzít s sebou do kufru motorky. Pak vás žádná změna počasí nezaskočí a vy si budete jízdu na motorce užívat naplno a v pohodlí. Jediné na co si budete muset dávat pozor bude spadané listí, kluzko a blátíčko.


První vrstva je teplé funkční spodní prádlo


Na podzim nejvíce doporučujeme set trička a kalhot s materiálem Outlast, který máme v pánské i dámské verzi.

Outlast je naprosto geniální materiál, protože vám tělo drží ve stálé teplotě, odvádí vlhkost a je velmi příjemný na tělo. Jezdí v tom od nás již stovky zákazníků a mají velmi dobré zkušenosti.


Druhá vrstva je teplá termo mikina


Když dáte na funkční teplé prádlo Outlast mikinu z materiálu Outlast, tak budete v příjemné pohodě, vaše tělo nebude mokré od potu a bude v teplotní stabilitě. Když vyjde slunko a vrátí se teplo, tak ji snadno sundáte, dáte ji do kufru a máte ji pro případ, že se zase ochladí a vy budete moc rádi, že ji v kufru najdete.


Třetí vrstva je teplá bunda, která nepromokne a neprofoukne


V Genezi vsázíme na dva nejlepší materiály s voděodolnou membránou a to je SympaTex a Gore-Tex. Ukážu vám reprezentanty obojího.


Bunda Modeka Panamericana je vybavená membránou Sympatex


Bunda na motorku Modeka Panamericana je třívrstvá a uvnitř najdete nepromokavou vložku ze SympaTexu, která drží tělo v suchu. Vrchní vrstva promokne, ale vnitřní vrstva vás drží v suchu.

Pod ní je ještě vnitřní teplá bunda, kterou můžeme použít i na civilní nošení, například, když budete někde na srazu.


Kvalitnější alternativou je bunda od značky Rukka s membránou Gore-Tex, na kterou dává výrobce 5 let záruku


Tato motocestovatelská bunda je určena do náročného až extrémního počasí, skvěle sedí, vypadá a chrání. Bunda je chráněna membránou Gore-Tex zvenku. Když prší, tak voda stéká po bundě a je dobře izolovaná i proti větru, takže jste garantovaně v suchu a pohodlí. Uvnitř bundy se nachází vyjímatelná teplá vložka a nic dalšího v té bundě není. Já za sebe dávám na podzim přednost bundě Rukka, protože vím, že když prší a fouká, tak jsem v suchu a není mi zima. Rukka na bundu dává navíc 5. letou záruku.


K oblečení doporučujeme mít trvale v kufru motorky pláštěnku, která vás příjemně obalí a nebude na vás fučet


Pláštěnku máme od značky SCOTT. Set se skládá z bundy a kalhot a součástí je i praktické balení na cesty, takže v kufru zabírá opravdu minimum prostoru.

Je absolutně nepromokavá a absolutně prodyšná, takže se v ní nebudete cítit jak kdybyste se zavřeli do fóliovníku. Je také odolná vůči šrámům.

No a proč si brát pláštěnku, když máme nepromokavou bundu? Protože vás chrání nejen před zimou ale i před větrem a současně jste velmi dobře vidět, když zajde slunce, nebo je mlha. S pláštěnkami SCOTT máme jen tu nejlepší zkušenost.


Teplé kožené rukavice, do kterých vám nezateče


Pětiprstá rukavice od značky Rukka je vyrobená z kůže, je prodyšná a má nepromokavou membránu Gore-Tex. Je velice příjemná uvnitř a má stěrač hledí na palci levé rukavice.

Chystáte se do opravdu, ale opravdu chladného a nepříznivého počasí? Tady máte rukavice! Prodyšné, nepromokavé, větruodolné rukavice membránou Gore-Tex vhodné do velmi chladného počasí. Rukavice mají stěrač na hledí na levé ruce. Kdo v tom extrémním počasí jezdí, tak ji určitě ocení.


Nepromokavé boty na motorku, ve kterých se nejen dobře jezdí, ale také výborně chodí


V nabídce máme nepromokavé cestovní boty s Gore-Texem SIDI Gavia, ve kterých se také dobře chodí.

Špička nabídky je pak nepromokavá obuv na motorku s Gore-Texem Daytona Roadstar. Jsou to nejlepší boty, které u nás máme. Boty Daytona jsou nepromokavé, velmi pohodlné, mají široký nárt a krásně se v nich nejen jezdí, ale také chodí. Sám boty Daytona mám a moje osobní zkušenost je s nimi naprosto skvělá.


Občas se stane, že nám lidé říkají, že jim do obuvi nebo rukavic zateklo. Pak jsme ale zjistili, že si dal člověk nohavici kalhot do boty a ne přes botu, když pršelo, nebo rukáv bundy si dal do rukavice a ne přes rukavici. Na to si dejte pozor.

Přátelé, když budete mít termoprádlo, termomikinu, kvalitní membránovou bundu, dobrou pláštěnku, dobré kvalitní membránové rukavice a dobré kvalitní membránové boty, tak můžete na podzim jezdit jak chcete a žádné počasí vás nezaskočí. Budete oblečeni dobře a budete si jízdu na motorce užívat naplno.

Když budete něco chtít vědět, zavolejte nám, napište, stavte se na prodejnu v Praze, ve Zlíně nebo se podívejte se na e-shop www.geneze.cz. Tak se mějte hezky, užívejte si babí léto a jezděte s rozumem.


Víťa Ryšavý & tým Geneze

© 2020 Geneze, spol. s r.o. | Tento eshop s radostí vytvořil: www.pavelbarot.com a rozhýbal www.cubesolutions.cz
Naše projekty: www.schuberth.cz | www.josef-seibel.cz | www.romika.cz | www.obuv-comfort.cz | www.westernova-obuv.cz