Ve Zlíně bude od 27.2. do 4.3. zavřeno, jsme na výstavě Motosalon v Brně :)

Helma Schuberth E2 - ideální vyklápěcí přilba na cestovní enduro

14976

Přátelé, kamarádi, motorkáři,

dlouho jste se ptali, taky jsme se nemohli dočkat, ale konečně je to tady, Schuberth přišel s novou generací populární vyklápěcí přilby E1! Na E2 se už můžete začít těšit, bude dostupná na sezónu 2023. Konstrukčně vychází z bestselleru Schuberth C5, ale přidává k nim vlastnosti offroadových helem, takže je z ní ideální mix pro cestovní enduro.Bezpečnost a nejnovější certifikace


Výklopná helma Schuberth E2 je stejně jako
vyklápěčka C5 certifikovaná na jízdu na motorce v otevřené i zavřené variantě (P/J) a splňuje nejnovější bezpečnostní standard ECE 22.06. Skořepina ze skelného vlákna se vyrábí pomocí patentované technologie, která zajišťuje co nejvyšší pevnost. Aby byla schopná pohltit ještě více energie, ale byla zároveň i lehčí, tak se ke skelnému vláknu ještě přidává karbon.

Při vývoji nové vyklápěčky E2 strávili technici mnoho hodin ve větrném tunelu, který je přímo součástí továrny Schuberth v Magdeburgu. Testovací jezdci zase jezdili na motorkách v provozu na silnici, aby vychytali i poslední detaily a co nejvíce zdokonalili její design. Důraz byl kladen zejména na vývoj kšiltu tak, aby byly co nejvíce eliminovány vibrace. Kšilt si stejně jako u předchozí E1 můžete navíc jednoduše nastavit do 3 různých pozic, ale i snadno sundat.

Vylepšené větrání


Kromě bezpečnosti je samozřejmě důležité i pohodlí, zvlášť při delších jízdách nebo náročnějším cestování. A pro to je zásadní odvětrání a kontrola teploty uvnitř helmy. Moto helma E2 má kvůli tomu dvojité větrání na bradě, horní průduch zabraňuje v nízkých teplotách zamlžování a spodní průduch zjišťuje dodatečný přísun vzduchu v extrémně vysokých teplotách.

Větrání nahoře na hlavě si můžete regulovat podle potřeby, přilba má navíc nový zvětšený spoiler, aby byla ventilace co nejúčinnější i v těch nejnáročnějších podmínkách.

Prach, bahno nebo hmyz jsou součástí každého pořádného dobrodružství a aby se nic z toho nedostalo dovnitř přilby, tak je v bradovém větrání omývatelný a vyměnitelný filtr.

Komfortní výstélky


Polstry E2 jsou stejně jako u ostatních přileb SCHUBERTH z vysoce kvalitní antibakteriální a prodyšné látky vyrobené v Itálii, která splňuje certifikaci OEKO-TEX. Můžete si je vyprat a navíc rychle schnou. Aby byla přilba pohodlná pro opravdu co nejvíce motorkářů, tak SCHUBERTH představil koncept SCHUBERTH INDIVIDUAL PROGRAM, který nabízí několik možností přizpůsobení vycpávek pro různé tvary hlavy.

Špičkový interkom


Helma E2 je z výroby připravená na
komunikaci SC2, kterou vyvinula korejská firma Sena. Reproduktory a antény pro Bluetooth, Mesh a rádio jsou už součástí přilby. Následná instalace je opravdu otázka chvilky, stačí zapojit mikrofon, sundat krytky a zacvaknout hlavní jednotku a ovladač. To je všechno. Díky technologii Mesh 2.0 je možné komunikovat s neomezeným počtem účastníků. Interkom SC2 má navíc nejnovější HD reproduktory a mikrofon, funkci pro potlačení okolního hluku, možnost používat digitální asistenty a dosah až 2 km. Komunikaci můžete ovládat i přes mobilní aplikaci.


Cena E2 se bude podle designu pohybovat od 18.300 Kč po 20.900 Kč.


Potřebujete poradit s výběrem helmy na motorku?


Rádi pomůžeme, stavte se do naší motoprodejny v Praze nebo ve Zlíně, zavolejte na +420 737 539 035 nebo napište na geneze@geneze.cz.

Máme i video průvodce pro začínající motorkáře nebo se můžete podívat, co k výběru přilby na motorku radí cestovatel Igor Brezovar z projektu Po jedné stopě.


© 2024 Geneze, spol. s r.o. | Tento eshop s radostí vytvořil: B A R R O T a rozhýbal www.cubesolutions.cz
Naše projekty: www.schuberth.cz | www.josef-seibel.cz | www.westernova-obuv.cz