Přátelé a kamarádi ze Slovenska, dělejte prosím objednávky na geneze.sk. Děkujeme :)

Přátelé, cítíte to také ve vzduchu? Motosezóna se blíží! Jak se na ni připravit?

24. 02. 2020 6056


Už to je zase ve vzduchu. Nová sezóna! No a v Genezi jsme si říkali, že by bylo fajn vám připomenout, jak se na ni pořádně a důkladně připravit. Toto video a článek bude o tom, jak připravit vaši přilbu, rukavice nebo třeba boty. Ze zkušenosti z prodejen totiž víme, že je dobré se o tom zmínit a vypíchnout nějaké důležité tipy a triky.


Přilba na motorku


Helma je nejdůležitější součást motorkářské výbavy. Po skončení sezóny je dobré ji pořádně umýt a vyčistit, což ale moc lidí nedělá. V tom případě je důležité ji dát dokupy alespoň teď.


Plexi

Vezměte hadřík a vlažnou vodu a přetřete jak celou skořepinu, tak zejména plexi. Všechny mušky a nečistoty musí jít dolů, klidně to nechte chvíli odmočit. Také zkontrolujte, jestli není plexi poškrábané a jestli přes něj bez problému vidíte. Pokud vám brání ve výhledu, je potřeba ho vyměnit za nové. Jde o vaši bezpečnost.


Tmavé plexi

Jakmile ho zkontrolujete, tak nezapomeňte udělat to samé u tmavého slunečního hledí. Opět vyčistit, prohlédnout a případně vyměnit. Při čištění buďte opatrní a jemní, ať hledí nepoškodíte.


Polstrování

Poslední věc, na kterou se musíte u helmy zaměřit je výstélka. Prostě ji vydělejte a „vykoupejte“ ve vlažné vodě, nechte pořádně vysušit a vložte znovu do helmy. Nebo si pořiďte speciální čistič.


Oblečení na motorku


Jedli jste moc cukroví? Potom byste měli zjistit, jestli vám všechno ještě bez problému sedí. Oblečte si bundu a kalhoty ať víte, jestli vám je všechno příjemné a neškrtí vás třeba kolem pasu.


Motooblečení

Co se týká čistoty textilií, tak každá bunda nebo kalhoty se dají vyprat. Před tím než vše hodíte do pračky nezapomeňte vyjmout vložky a chrániče. Perete standardně na 30 stupňů, bez aviváže, můžete použít i speciální přípravek. Hlavně nic nedávejte do sušičky a nechte to klasicky vyschnout na šňůře nebo na ramínku.


Podívejte se, jestli nemáte poškozené zipy nebo jestli nemáte bundu někde rozbitou nebo protrženou. Pokud ano, zvažte výměnu za novou.


Pokud máte Gore-Tex bundu, tak ji můžete také bez problému vyprat a zase platí stejný postup. 30 stupňů, bez aviváže a nedávat do sušičky, jinak se poruší Gore-Tex ochrana.


Motooblečení

Jestli máte oblečení kožené, doporučujeme jej ochránit kvalitní impregnací.


Rukavice na motorku


Neméně důležitá součást motovybavení jsou rukavice. Ptáte se, co se může pokazit u rukavic?


Rukavice na motorku

Uvnitř rukavic jsou podšívky, které se můžou vydřít, prasknout nebo se třeba rozpárat. Proto prosím důkladně zkontrolujte nejen vnější část rukavice, ale hlavně tu vnitřní.


Máte rukavice kožené? Tak stejně jako u kalhot a u bundy je nezapomeňte impregnovat podle návodu. Impregnace chrání před vodou a prachem a díky tomu všechno vydrží mnohem déle v kondici, jakou očekáváte.


Boty na motorku


Poslední, ale neméně důležitá součást výbavy každého motorkáře jsou boty. Ty bývají vesměs kožené, ale občas i plastové. Co se týká péče, tak to nijak zvlášť nerozlišujeme.


Boty na motorku

Opět je nutné boty důkladně očistit od všech nečistot (mušky, olej, prach nebo bláto), vyzkoušet jestli sedí a prohlédnout jestli nejsou poškozené. Pokud je všechno v pohodě, tak boty na závěr naimpregnujte – buď sprejem nebo pomocí různých krémů a mazadel. Impregnace u bot je opravdu základ. Dost zásadně prodlužuje životnost a udržuje je v super kondici.


Takže co udělat před první vyjížďkou?


V prvé řadě pořádně všechno pořádně vyčistit a vyzkoušet. Je škoda, když až vyjedete zjistíte, že vás vlastně rukavice táhnou nebo že vám přilba drtí hlavu. Dokud je chladno, tak si na tuto „generálku“ opravdu udělejte čas, ať máte později z ježdění jenom radost.


Rádi vám poradíme i na telefonu +420 737 259 840 nebo osobně na prodejnách, kde se na vás těší Míša, Jiťule, Hanka a Veronika.


Stavte se za námi do Zlína nebo do Prahy


Budeme rádi, když sezónu zahájíte v některé z našich prodejen ve Zlíně nebo v Praze. Poradíme vám co a jak.

Těšíme se na vás. Užijte si novou sezónu naplno!

Víťa Ryšavý & Geneze

© 2021 Geneze, spol. s r.o. | Tento eshop s radostí vytvořil: www.pavelbarot.com a rozhýbal www.cubesolutions.cz
Naše projekty: www.schuberth.cz | www.josef-seibel.cz | www.westernova-obuv.cz