SCHUBERTH C4 je tady! Jak se nová vyklápěčka povedla?


Po dvou letech čekání jsme si konečně mohli osahat nejnovější přírůstek do nabídky naší oblíbené značky SCHUBERTH, novou vyklápěčku s označením C4. A můžeme zodpovědně říci, že to čekání stálo za to! A co nabízí nová C4 oproti předchozí variantě C3 Pro? Jaké jsou její hlavní výhody? Jak si v SCHUBERTHu poradili se zabudováním interkomu? To vše a mnohem více najdete v dnešním videu nebo článku. Pohodlně se usaďte, vyrážíme.


S předchozí C3 Pro nemá mnoho společného


Když vedle sebe postavíte nový a starý model, tak mají společné snad jen to, že jsou oba vyklápěcí. C4-ka má úplně novou skořepinu, nový tvar a celkově spoustu nových a lepších vychytávek. Začneme třeba skořepinou.


Skořepina


schuberth c4

Je vyrobena ze sklolaminátu v kombinaci s pryskyřicí. Toto spojení zajistí to, že je skořepina extrémně pevná, ale hlavně lehká a bezpečná. Vyrábí se za pomoci precizních robotů a lidské invence. Díky tomu se můžete spolehnout na to, že vás skutečně ochrání a vydrží. Oproti C3 Pro má také mnohem větší výkroj obličejové části, který zajistí neomezený, panoramatický výhled z helmy.


Široké spektrum velikostí


schuberth c4

Jak už je u SCHUBERTHU zvykem, nezáleží na tom, jestli máte malou nebo velkou hlavu, protože C4 je dostupná ve velikostech od XS (55 cm obvod hlavy) až po 3XL (65 cm obvod hlavy). Ze zkušenosti víme, že opravdu jen málokdy narazíme na zákazníka, který by si nevybral velikost své šubrtky.


Nově navržená vnitřní výstelka


schuberth c4

Výstelka z nového materiálu opravdu ohromí. Je antibakteriální, snadno vyjímatelná, pratelná, velice příjemná, komfortní a… rychleschnoucí. Určitě to znáte – jedete na motorce, zastavíte někde na kafe, sundáte helmu, otřete si hlavu a obličej, ale potom si nasadíte helmu se stále zpocenou vnitřní výstelkou, což není moc příjemné. Toto se Vám s novou C4-kou nestane právě kvůli tomu, že výstelka je opravdu rychleschnoucí. Dala by se přirovnat k funkčnímu prádlu.


Skvělé plexi…


schuberth c4

Nová vyklápěčka SCHUBERTH C4 je vybavena velkým a kvalitním slunečním plexi. Ze své zkušenosti vím, že sluneční plexi může zachránit život. Vyjedete z tunelu, z lesa nebo z nějakého tmavějšího prostředí a ta slepota, když vyjedete proti slunci… no, však to všichni znáte. U této helmy můžete pohybem jednoho prstu (na spodní straně přilby) vysunout tmavé plexi, díky kterému budete i proti slunci dobře vidět a věnovat se řízení. To samé platí, když vjedete ze slunečného do tmavého prostředí, do stínu. Za zlomek vteřiny perfektně vidíte.


schuberth c4

Hlavní plexi vás neomezuje vlastně v ničem. Ať se díváte vpravo, vlevo, nahoru nebo dolů, tak nenaleznete žádný slepý bod, kdy by vám helma zavazela ve výhledu. Hlavní plexi kopíruje výřez ve skořepině a když si jej zavřete, tak vidíte opravdu perfektně. Výborná a funkční je velkoplošná antimlžící fólie, která perfektně brání zamlžení a je tak velká, že jakkoli nebrání výhledu ani v cestovní, ani ve sportovní pozici jízdy.


A co aerodynamika a aeroakustika?
Kolegové v SCHUBERTHu mysleli samozřejmě i na toto. Helma je jako vždy velice tichá a velmi pohodlná při jakékoliv poloze a rychlosti. Můžete se při cestě rozhlížet na všechny strany a hlava vám nebude škubat ze strany na stranu. Dva roky byla C4-ka testována ve větrném tunelu, aby se vyladily i ty nejmenší detaily. Proto le helma také velmi kvalitně odhlučněna. Z prodejny víme, že když si lidi nasadí šubrtku, tak na ně musíme začít opravdu křičet, protože nás přes ni prostě neslyší.


Systém odvětrávání


schuberth c4

C4-ka obsahuje vícekanálový větrací systém, který garantuje to, že dostáváte dostatečný přísun čerstvého vzduchu a můžete se soustředit zcela na jízdu. I když je přilba zaklapnutá a jedete v ní klidně několik hodin, tak se díky perfektní ventilaci vzduch v ní nevydýchá a vy můžete být stále 100% bdělí a svěží.


Elektronické vychytávky


schuberth c4

A aby toho nebylo málo, tak SCHUBERTH myslel také na ty techničtější z nás. Přilba je vybavena anténou, mikrofonem a reproduktory. To znamená, že už z výroby, je plně připravena na interkom, takže vás nebude otravovat zdlouhavá instalace.


schuberth c4

A u interkomu se na chvíli zastavíme. C4-ka přišla s velmi sofistikovaným systémem zapojení interkomu. Zadní část helmy obsahuje dvě malá „okénka“, do kterých po otevření zasunete baterku (výdrž 9 nebo 14 hodin hovoru) a komunikaci. A je hotovo. Za 30 vteřin máte nainstalovaný kompletně celý interkom a už zbývá pouze spárovat s mobilem.


Interkomy pro tuto helmu jsou dva, a to základní a pokročilejší. Pokročilejší komunikace umožňuje navíc poslech rádia, sdílení hudby a má lepší výdrž baterie.


schuberth c4

Celý systém můžete ovládat velmi jednoduše, dvěma tlačítky, hlasem nebo stačí připnout speciální ovládací součástku na řídítka a jedním prstem zesilovat a zeslabovat hudbu nebo hovory.


Vypůjčíme vám ji na zkoušku! Přijeďte za námi do Zlína nebo do Prahy


schuberth c4

Jak už je u SCHUBERTHu zvykem, tak tento model opět posunul úroveň přileb zase o kus dál. Nabízí se v několika barevných variantách, které nalezenete na našem e-shopu nebo v prodejnách ve Zlíně a Praze.Z dřívějších článků určitě víte, že si za zálohu v ceně přilby můžete přilbu přijet vyzkoušet a dokonce se v ní i projet na vlastní motorce. Přece byste nekupovali zajíce v pytli. Názor si uděláte sami, ale za celou Genezi říkám, že C4-ka se povedla a je opravdu skvělá.

Mějte se hezky a jezděte s rozumem!

Vítězslav Ryšavý & Geneze


Napište nám něco hezkého


Archiv


Naši zákazníci a parťáci jsou spokojeni

© 2019 Geneze, spol. s r.o. | Tento eshop s radostí vytvořil: www.pavelbarot.com a rozhýbal www.cubesolutions.cz
Naše projekty: www.schuberth.cz | www.josef-seibel.cz | www.romika.cz | www.obuv-comfort.cz | www.westernova-obuv.cz