Přátelé a kamarádi ze Slovenska, dělejte prosím objednávky na geneze.sk. Děkujeme :)

Nová vyklápěčka SCHUBERTH C4 PRO je absolutní špička

11. 12. 2020 9866


Přátelé, kamarádi, dneska máme vzácnou příležitost, představit si dlouho očekávanou a zbrusu novou vyklápěcí helmu SCHUBERTH C4 PRO. Pokud se spokojíte jen s tím nejlepším, potom je nová přilba C4 PRO pro vás ta pravá. Je to nejtišší a nejpohodlnější vyklápěčka, kterou kdy SCHUBERTH vyrobil.

Hmotnost přilby ve velikosti M je 1660 gramů. Hlučnost helmy je 85 db, což je opravdu hodně nízká hlučnost na vyklápěcí přilbu, snad nejnižší vůbec na trhu. Vývoj téhle přilby, jako u všech modelů, probíhal v jejich vlastním větrném tunelu, trvalo to poměrně dlouhou dobu, hodně jsme na tu přilbu čekali, ale musím vám říct, že to co přišlo překonalo veškerá naše očekávání. Tak si k ní řekneme něco blíž.


Přilba SCHUBERTH C4 PRO se nabízí v několika barevných variantách, které naleznete na našem e-shopu nebo v prodejnách ve Zlíně a v Praze


Za zálohu v ceně přilby můžete přilbu přijet vyzkoušet a projet se v ní na vlastní motorce. Názor si uděláte sami, ale za celou Genezi říkám, že C4 PRO fakt stojí za to a je skvělá. SCHUBERTH navíc získal už 14. ocenění za sebou v kategorii nejlepší značka od čtenářů prestižního časopisu Motorrad!


Rozebraná přilba C4 PRO

To co tady před námi leží je nová přilba od SCHUBERTHU – C4 PRO v takovém rozebranějším stavu, abyste viděli, čím je ta přilba vybavená, co vás bude chránit, co vám bude pomáhat a co vám bude vytvářet pocit pohody, který v těch přilbách SCHUBERTH zažíváme.


Skořepina přilby je vyrobena, tak jak je u SCHUBERTHU zvykem, ze sklolaminátu


Skořepina přilby C4 PRO

Pod tou sklolaminátovou vrstvou, kterou můžete vidět na dokumentárním řezu přilby C3, se nachází EPS materiál, který v kombinaci se sklolaminátem pohlcuje energii nárazu. To je to, co na té přilbě chrání životy.


Řez přilbou C3 PRO

Pod tím už je ta další výbava, polstry, kabeláž, k tomu se brzo dostaneme.


Vícekanálový a účinný větrací systém


Vícekanálový větrací systém přilby

To co vidíme na skořepině je větrací systém. Nahoře i dole nasává vzduch, který se vypouští vzadu. Do přilby jde řádově přes 10 litrů za sekundu. Systém větrání je vícekanálový a je velmi účinný.


Nové panoramatické plexi poskytuje naprosto dokonalý výhled


Panoramatické plexi

Žádné mrtvé úhly, žádné vlivy, nic takového. Vidíte dokonale kolem sebe.


Nový pinlock 120 garantuje nulové mlžení


Pinlock 120

Na plexi je standardně připevněný nový pinlock 120, který garantuje nulové mlžení, perfektní spojení s vnitřním plexi, dokonalý výhled a optickou třídu 1.


Tmavé sluneční integrované plexi s nejsilnější ochranou vašich očí proti slunci


Tmavé integrované plexi

Pod plexi je tmavé sluneční integrované plexi. Velmi snadno se nasazuje a vysazuje. Pro lidi, co mají brýle a nemůžou používat sluneční brýle, je integrované tmavé plexi naprosto perfektní. Na zatmavení plexi se použila australská UV norma. To je nejpřísnější UV norma vůbec.


Vnitřní polstrování je z extrémně příjemného materiálu. Přilbu už nebudete chtít nikdy sundat


Pohodlné vnitřní polstrování

Výstelka je bezešvá. Není tam žádný šev a je to v podstatě výlisek z extrémně příjemného materiálu, který je antibakteriální, pratelný, rychleschnoucí a moc hezky vypadá.


A jak vypadá přilba bez přilby? Tak se podívejte :)


Přilba bez přilby

Vnitřní čepice, vnitřní límec a polstrování. Takhle to nějak vypadá. Opravdu velice příjemný materiál. Tohle je u té přilby úplně dominantní, protože si to dáte na hlavu a už ji nechcete nikdy sundat.


Měkký a pohodlný materiál

I přes tu kameru musíte vidět jak je to měkoučké a příjemné. Také absorbuje hezky hluk.


Vnitřní límec hraje také významnou roli v nízké hlučnosti přilby 85 db


Vnitřní límec přilby C4 PRO

V SCHUBERTHU změnili tvar límce a tím se hlučnost proti předchozímu modelu značně snížila. Límec je nyní více uzavřený a vzduch kolem krku proniká méně, což znamená, že snižuje hlučnost. Kromě toho změnili inženýři tvar kastlíků na baterku a komunikaci.


Komunikace – telefonujte, poslouchejte hudbu, mluvte se spolujezdcem a kamarády


Komunikace SC1

Aby vám v té přilbě nebylo smutno a ticho, tak si můžete namontovat komunikaci. Nová, vylepšená komunikace SC1 je výrobek jihokorejské značky SENA. Patří k ní ještě baterka. Naráz se mohou spojit 4 uživatelé na vzdálenost až 1000m.


Kabeláž, reproduktory, mikrofon

Přilba je už z výroby připravena pro komunikaci. Je v ní kompletně nová kabeláž, napojená na reproduktory a mikrofon.


Vkládání komunikace SC1

Když chcete používat komunikaci, tak uděláte pouze to, že otevřete kastlíky, nasunete komunikaci a baterii. A to je celé.


Srovnání přilby C4 PRO s její předchůdkyní C4. Rozdíl je v hlučnosti a pohodlí


Přilba C4 PRO

Skořepina je stejná – sklolaminát, kvalita. To je standard. Stejná je i váha –1660 gramů. Rozdíl je v hlučnosti. Přilba C4 PRO je mnohem tišší, protože má tu skvělou výstelku, díky které je také mnohem komfortnější na hlavě. Přilba sedí opravdu jak když vlezete do svého obýváku, je perfektní. Když jsme ji tady zkoušeli, tak ji lidé většinou nechtěli sundat z hlavy a říkali “ještě chvilku, ještě chvilku”. Je fakt moc příjemná. Tahle výstelka vytváří úplně nový pocit z té přilby, snižuje její hlučnost a dělá podle mého soudu ten základní rozdíl.

Další rozdíl je v technice pinlocku 120. U přilby C4 je pinlock 70. Rozdíl je v kvalitě, v mlžení, ve výhledu a optické třídě. Pinlock 120 je prostě lepší.

U přilby C4 PRO je úplně nová kabeláž a upgradovaná komunikace SC1.

Těch rozdílů je poměrně dost. Řekl bych, že přilba SCHUBERTH C4 PRO je opravdu to nejlepší, co k nám do Geneze ze SCHUBERTU kdy přišlo a těšíme se na vaše reakce, až k nám přijdete a vyzkoušíte si ji.


Dobrá přilba je podle mě základ motorkářské výbavy a SCHUBERTH C4 PRO je absolutní špička


Přilby C4 PRO

Přilba SCHUBERTH C4 PRO se nabízí v několika barevných variantách, které naleznete na našem e-shopu nebo v prodejnách ve Zlíně a v Praze.

Cena přilby není nízká. Je to kolem 18 tisíc korun a liší se podle designu, nicméně myslete na to, že hlavu máte jednu a ochrana hlavy je to nejdůležitější vůbec. Když spadnete, bouchnete se do hlavy a něco se stane, je to velký problém. Když si zlomíte ruku, to se dá řešit.

U přilby bych o té ceně moc nepřemýšlel pakliže tu možnost máte. Současně ten komfort jízdy. Je velký rozdíl jet ve špatné nebo dobré přilbě třeba 100 km, nedej bože 1 000 km. To vám lidi, kteří to zažili řeknou, že to je na zbláznění.


Na přilby SCHUBERTH máte 5 let záruku a v případě nehody nárok na novou přilbu za ⅓ ceny


Záruka 5 let

SCHUBERTH vám na přilbu nabízí 5 let záruku a současně, když si koupíte přilbu u certifikovaného prodejce jako je třeba Geneze, zaregistrujete se na stránkách www.schuberth.com a stane se vám nehoda, tak když potom přijdete k tomu svému prodejci s přilbou a protokolem od policie o nehodě tak on vám nabídne novou přilbu SCHUBERTH za ⅓ ceny. My už jsme v Genezi prodali takových přileb asi 20 a vždycky to bylo proto, protože ta přilba posloužila a zachránila někomu život a zdraví.


Vypůjčíme vám ji na zkoušku! Přijeďte za námi na prodejnu do Zlína nebo do Prahy


Z dřívějších článků určitě víte, že si za zálohu v ceně přilby můžete přilbu přijet vyzkoušet a projet se v ní na vlastní motorceNázor si uděláte sami, ale za celou Genezi říkám, že C4 PRO fakt stojí za to a je skvělá.


Přilba SCHUBERTH C4 PRO v kostce


 • Typ: Vyklápěcí
 • Váha: od 1660 g
 • Zapínání: ráčnové
 • Certifikace: ECE 22.05
 • Materiál skořepiny: skelné vlákno
 • Výstélky: Coolmax - antibakteriální, rychleschnoucí, pratelné, bezešvé, příjemné na kůži
 • Komunikace: helma je připravená na komunikace SCHUBERTH SC1 (firma SENA)
 • Protimlžící clona: PINLOCK 120
 • Reflexní plochy: v týlu přilby a logo
 • Hledí: optická třída 2
 • Sluneční clona: Integrovaná
 • Testováno ve větrném tunelu a komoře na počasí
 • Vyrobeno v Německu
 • Větrání: komplexní systém vícekanálové ventilace

Když budete mít nějaké otázky, pošlete nám e-mail na geneze@geneze.cz, nebo zavolejte, my vám rádi odpovíme.

Tak se mějte hezky, jezděte s rozumem a přeji vám moc hezkou sezónu!


Víťa Ryšavý & tým Geneze

© 2021 Geneze, spol. s r.o. | Tento eshop s radostí vytvořil: www.pavelbarot.com a rozhýbal www.cubesolutions.cz
Naše projekty: www.schuberth.cz | www.josef-seibel.cz | www.westernova-obuv.cz