Ve čtvrtek 17.9. máme v Praze otevřeno do 14:00, v pátek 18.9. je zavřeno v Praze i ve Zlíně.

Nejlepší boty na motocestování

02. 05. 2020 417


Přátelé, kamarádi, často nám píšete, že chcete doporučit ty nejlepší moto boty na cestování a cestovní enduro. My bot na motorku máme opravdu hodně, ale tady rozebírám opravdu to nej, co máme v Genezi v nabídce. Ve výběru jsou všechny vybavené membránou Gore-Tex, což znamená, že jsou naprosto nepromokavé, ale zároveň i dýchají. Samozřejmě jsou k tomu vybavené kvalitními chrániči a vším, co k bezpečným botám na motorku patří. Ať už jezdíte kolem komína nebo na delší expedice, za tyhle opravdu dáme ruce do ohně, jedny z nich sám mám už roky :)

Sidi AdventureTo je tady trošku výjimka, nejsou to podle mě úplně ideální boty na klasické cestování na motorce. Sidi Adventure je pevná, tvrdá bota, má spoustu chráničů a membránu Gore-Tex. Je to optimální nepromokavá moto bota pro dobrodružnější povahy, ideální do náročného terénu na hard enduro, ale není úplně vhodná na to slézt z motorky a jít se v ní podívat třeba někam na hrad. Rozsah velikostí máme 39 – 49.


Sidi Aria GoreAria Gore doporučujeme do teplejšího počasí, je totiž ještě prodyšnější díky kombinaci kůže s textilem, je to takový pololetní model. Gore-Tex je pod tím textilem, takže když prší, zůstanete v suchu a noha pořád dýchá. Cestovní boty Sidi Aria se snadno se nazouvají, mají výbornou podšívku a dobře sedí na noze. Ale na rozdíl od modelu Adventure se v nich mnohem lépe chodí. Sidi je silná italská značka, což pro nás znamená hlavně to, že jsou spíš na užší nohy. To je základní rozdíl mezi botami Sidi a Daytona, které jsou širší a vhodné i pro vyšší nárt.


Sidi Gavia Gore a Lady Gavia GoreGavia je pánský model, Lady je Gavia je zase dámská varianta, rozdíl oproti Aria Gore je pouze použitý materiál, jsou vyrobené z mikrovlákna. Také dobře dýchají, výborně se nich chodí a mají samozřejmě kvalitní chrániče. Díky dlouhému zipu a širokému otvoru se snadno nazouvají, jenom do nich vklouznete, ale zase jsou spíš užší. Rozsah velikostí máme 37-46.


Daytona Road Star a Lady StarTohle je špička naší nabídky. Daytona je tradiční německá značka, která se specializuje hlavně na kožené boty na cestování, v Německu se i pořád ručně vyrábí. Rozdíl mezi pánskou a dámskou Lady Star je ve vyšší podešvi a střihu, funkčně jsou stejné. Zipy jsou na obou stranách, takže obouvání je opravdu jednoduché. Díky suchému zipu, který je i vzadu na lýtku, si šířku můžete přizpůsobit přesně podle sebe. Jsou to pohodlné boty vhodné na celodenní ježdění na motorce, ale hodí se právě i na ty výlety, kde se podíváte na nějaký hrad, zámek nebo potřebujete někam dojít po svých. Jsou samozřejmě i vybavené kvalitními chrániči. Já mám vysoký nárt a širokou nohu a sám v ní jezdím už roky a jsem s ní absolutně spokojený. Velikost máme od 36 až do 50.Pokud potřebujete ještě s něčím pomoct nebo poradit, tak se na nás určitě obraťte.
Hodně zdraví a jezděte s rozumem!

Víťa Ryšavý a tým Geneze

© 2020 Geneze, spol. s r.o. | Tento eshop s radostí vytvořil: www.pavelbarot.com a rozhýbal www.cubesolutions.cz
Naše projekty: www.schuberth.cz | www.josef-seibel.cz | www.romika.cz | www.obuv-comfort.cz | www.westernova-obuv.cz