Přátelé, kamarádi, je tady druhý ročník motocestovatelské fotografické soutěže Velká cena Geneze! → Zobrazit více

Motooblečení – Jak přežít třicetistupňová vedra na motorce? Cestujte bezpečně a v pohodě

21. 06. 2019 9989


Přátelé, jako každý rok je to znovu tady. Horka udeřila a my, zodpovědní motorkáři to pociťujeme zvlášť intenzivně. Nechceme jezdit v šortkách a tričku a v běžném motooblečení je nám fakt nepříjemně. U nás v Genezi odpovídáme dennodenně na otázky, co si obléct v tak velkém horku. Proto jsme se rozhodli natočit krátké video o tom, jaké motooblečení byste si mohli zvolit, abyste mohli cestovat v relativní teplotní pohodě a nebyli cítit na stovky metrů daleko.


Co říkáte vy, motorkáři


Heuréka Ověřeno zákazníky "Dobrý den, bunda Rukka Airman, kterou jsem u vás zakoupil je v pořádku. Jsem s ní spokojen a i když je to první výrobek od této firmy co jsem si pořídil, určitě nebude poslední. Prodejnu GENEZE jsem navštívil poprvé "až" před dvěma lety. Ochota paní v prodejně byla vždy příkladná."
–Radovan Lovecký

Celých 100 % lidí by nás doporučilo dál svým přátelům a známým. Přečíst hodnocení obchodu Geneze.

Termoprádlo na motorku – a je to v suchu!


Reálnou pravdou je, že horko vám na motorce bude prakticky ve všem, ale jsou možnosti, jak si trochu ulevit. Úplně tím nejdůležitějším je používat v létě kvalitní funkční (termo) prádlo. Naši zákazníci si nejvíce pochvalují prádlo značky Rukka, které vám trochu blíž představíme.


termoprádlo na motorku

Kvalitní, dobře vybrané termoprádlo vás sice neochladí, nicméně dokonale odvádí vlhkost vašeho těla, jste pořád v suchu (dobré na záda) a současně vám pomůže v tom, že nebudete cítit potem ani po celodenním používání...Naše zkušenost je taková, že v tom nejteplejším počasí je fajn oblékat funkční triko s dlouhým rukávem a funkční kalhoty s dlouhými nohavicemi, protože se vám bude mnohem snáze oblékat horní oblečení na zpocené tělo.


termoprádlo na motorku

Rozhodně nesáhnete vedle, když vyzkoušíte prádlo Rukka s technologií Outlast Temperature Regulation. Ta ukládá a uvolňuje teplo v intervalech, kdy je potřeba a vy se tak cítíte skvěle ve všech podmínkách a činnostech. Takové kalhoty a tričko potom můžete použít klidně i v zimě na lyžích. Vedle této technologie si naši zákazníci pochvalují také termoprádlo z Merino vlny, což je antibakteriální a rychleschnoucí materiál prvotřídní kvality.


Takže abychom to shrnuli: termoprádlo, coby první vrstva na holé tělo, by mělo být úplným základem. Budete v suchu, bez zápachu a plně soustředěni na jízdu. No a nyní můžeme v klidu přejít na další vrstvu, a to kalhoty a bundu.


Motooblečení pro fajnšmerky: Motobunda Rukka 4AIR a motokalhoty Rukka Airman


motooblečení

Ať už se bavíme o bundě nebo o kalhotách, tak oba tyto kousky mají jedinečnou vlastnost, a to je opravdu velká propustnost vzduchu. Což v současných vedrech rozhodně oceníte.


motooblečení

Když vás na cestě překvapí déšť, tak se nic neděje. Přestože vnější vrstva promokne, tak v suchu vás udrží ta vnitřní – Gore-texová, a to jak v kalhotách, tak v bundě. V horku ji můžete odepnout, hodit do kufru a obléct si ji, jakmile se spustí liják.


motooblečení

Inženýři z Rukka samozřejmě mysleli i na vaše bezpečí, a tak kalhoty i bundy obsahují pohodlné chrániče, které nepřekáží v žádné poloze.


Stylový, bezpečný a vzdušný model Modeka Upswing


motooblečení

Našimi zákazníky je velmi dobře hodnocený a doporučovaný letní set bundy a kalhot od německé Modeky jménem UPSWING. Tento set nabízí zcela perfektní větrání během jízdy a velice se hodí do opravdu horkého počasí. Skvělé větrání je umožněno děrovaným textilním materiálem na velkých plochách hrudníku, zad a stehen, kde všude proudí chladivý proud větru během jízdy. Vašemu pohodlí pomáhá také světlá barva setu. Tento set je dobré doplnit o funkční nepromok pro případ náhlé změny počasí na vaší cestě.


Přijeďte a vyzkoušejte


Pořizovat motooblečení není žádná věda, ale i přesto může být někdy těžké se v tak široké nabídce zorientovat. Přijeďte za námi do Prahy nebo do Zlína a velmi rádi vám poradíme, jaké motooblečení zvolit přesně pro váš styl jízdy. Budeme se těšit.

Těšíme se na vás. A jako vždy – jezděte s rozumem.

Víťa Ryšavý & Geneze

© 2020 Geneze, spol. s r.o. | Tento eshop s radostí vytvořil: www.pavelbarot.com a rozhýbal www.cubesolutions.cz
Naše projekty: www.schuberth.cz | www.josef-seibel.cz | www.romika.cz | www.obuv-comfort.cz | www.westernova-obuv.cz