Airbagová vesta na motorku Alpinestars Tech-Air 5

29. 06. 2020 3803


Přátelé, kamarádi, dneska si představíme novinku Tech-Air 5 od Alpinestars, na kterou jsme netrpělivě čekali. Jedná o bezpečnostní vestu, která vychází z mnoha let vývoje a zkušeností v MotoGP, kde už se airbagové vesty nějakou dobu používají. Ale tato je speciálně určená pro nás normální motorkáře na cestování, ježdění po městě apod.

Airbagová vesta na motorku Tech-Air 5 je vybavená páteřovým chráničem, o ostatní ochranu se stará sofistikovaný software spolu s akcelerometry a gyroskopy, které neustále vyhodnocují vaši jízdu. Mají k tomu k dispozici i data z najetých milionů km a tisíců nehod, takže systém okamžitě rozpozná, když je něco v nepořádku a vesta se během 20-40 ms nafoukne. Výhodou tohoto systému je, že nejste k motorce připoutaní, takže na něj vůbec nemusíte myslet. 


Další plus potom je, že funguje i ve velmi nízkých rychlostech a chrání celou horní polovinu těla. Ve výsledku nabízí ochranu stejně jako 18 běžných páteřových chráničů.

K vestě je speciální aplikace, která zaznamenává vaši trasu nebo si na ní můžete nastavit kontakt pro případ nehody apod.

Tech-Air 5 se aktivuje zapnutím zipu a magnetu pod krkem, jinak fungovat nebude, na to dávejte pozor. Jsou tam i kontrolky, které ukazují, jak je nabitá a jestli funguje. Na správné nafouknutí je potřeba mít pod bundou rezervu nebo strečové panely. 

Airbagová vesta Tech-Air 5 rozhodně není na jedno použití, dají se vyměnit bombičky a případně zařídíme i servis.

Máme v nabídce velikosti od 46 až po 58, kterou mám na sobě já :)

Myslím, že je to opravdu hodně dobrá věc za poměrně rozumné peníze, tak se na ni přijďte mrknout a vyzkoušet ji u nás ve Zlíně nebo v Praze.

Tak se mějte hezky a jezděte s rozumem!


Víťa Ryšavý & tým Geneze

© 2020 Geneze, spol. s r.o. | Tento eshop s radostí vytvořil: www.pavelbarot.com a rozhýbal www.cubesolutions.cz
Naše projekty: www.schuberth.cz | www.josef-seibel.cz | www.romika.cz | www.obuv-comfort.cz | www.westernova-obuv.cz